Płatki drożdżowe to zupełna rewolucja smakowa w kuchni zdrowego żywienia. A co to takiego?  Na to pytanie już każdy z Was bedzie miał odpowiedź.

Płatki drożdżowe są zrobione z drożdży które zostały „przerobione” na płatki drożdżowe. W takiej formie są one nieaktywne czyli już nic znich nie upieczemy. Płatki drożdżowe mają jednak ogromną zaletę ich lekko serowy smak doskonale przyprawia wiele potraw dlatego tak chętnie wykorzystuję je w kuchni. Płatki są rwelacyjnym dodatekiem do kotletów, zup, past, pasztetów, serów wegańskich, popcornu i różnego rodzaju sosów.

  1. Podobno 2 łyżki płatków drożdżowych zawiera ok 9g białka czyli więcej niż szklanka mleka albo jajko.
  2. Posiadają niski indeks glikemiczny co jest bardzo korzystne w cukrzycy.
  3. Zawierają sporo witamin z grupy B  w tym również dodaną przez producentów (choć nie zawsze) Wit. B 12-niezbędną w diecie wegańskiej.

Niestety płatki drożdżowe nie są tanie więc warto kupić na promocji  jakąś większą ilość  i przesypać do słoika. Dosyć długo można je w ten spsób przechowywać.

Można kupić płatki w sklepach ze zdrową żywnością ale naszybciej  w sklepach internetowych. https://ekosfera24.pl/platki-drozdzowe-nieaktywne-100g-bio-planet-bio.html

Add to Favourites