UWAGA, DZIECI WEGAŃSKIE (i prawie wegańskie) PILNIE POSZUKIWANE! Prosimy Waszą o pomoc i udostępnianie, a także poinformowanie znajomych poza Internetem.

Trwa badanie dzieci wegańskich i wegetariańskich w wieku 5-10 lat, prowadzone przez Centrum Zdrowia Dziecka, University College London i Fundację WIEMY CO JEMY.O ile dla dzieci wegetariańskich pozostały ostatnie, pojedyncze miejsca, potrzebna jest jeszcze znacząca liczba małych wegan i prawie-wegan.

Spotkanie ze specjalistami w ramach badania przeprowadzanego w Centrum Zdrowia Dziecka może okazać się pomocne dla rodziców pragnących fachowej porady w sprawie odżywiania dzieci. Oprócz tego rodzice otrzymają za darmo pakiet szczegółowych badań stanu zdrowia dziecka. Zaznaczamy, że pobranie krwi jest wykonywane z zastosowaniem maści znieczulającej.

Jeżeli jesteś rodzicem wegańskiego dziecka i prywatnie nie widzisz potrzeby zbadania swojej pociechy lub przed decyzją o zgłoszeniu powstrzymuje Cię daleki dojazd albo potrzeba wzięcia wolnego dnia w pracy, zachęcamy do wzięcia pod uwagę szerszego wymiaru tego badania. To najbardziej szczegółowy projekt badawczy na świecie oceniający zdrowie małych wegan. Jego pomyślne ukończenie przyczyni się do znacznego poszerzenia wiedzy na temat wpływu diety wegańskiej na rozwój dzieci.

Zebranie zbyt małej grupy uniemożliwi badaczom wyciągnięcie wiążących wniosków. Każde wegańskie dziecko jest na wagę złota i dostarcza naukowcom unikatowych danych! Szczegóły znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/WiemyCoJemy/posts/1027516610608828

KONTAKT:
Instytut “POMNIK-CENTRUM ZDROWIA DZIECKA
wege.poradnia@czd.pl

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Add to Favourites