“Chcemy, aby dzieci z rodzin wegańskich i wegetariańskich miały możliwość korzystania z odpowiednich dla ich diety posiłków w publicznych placówkach oświatowych: żłobkach, przedszkolach, szkołach”

Chcę mieć wybór…

Wegetarianizm w Polsce jest coraz bardziej popularny. Przybywa wegerestauracji, kawiarni, sklepów.

Niestety ten optymizm kończy się, gdy dotykamy zagadnienia dzieci na diecie wegetariańskiej. Bowiem trzeba nie lada cierpliwości i uporu żeby znaleźć publiczne żłobki i przedszkola, które w swoich jadłospisach oferują bezmięsne posiłki.

Mamy nadzieję, że petycja oraz zawarte w niej postulaty przyczynią się do rozpoczęcia rozmów na temat dostępności diety wegetariańskiej i wegańskiej w publicznych placówkach.

Wierzymy, że małymi krokami jesteśmy w stanie zmienić sposób patrzenia na zagadnienia związane z wegetarianizmem i weganizmem, dzięki czemu rodzice wegedzieci nie będą czuli się dyskryminowani i zmuszeni do wybierania prywatnych żłobków i przedszkoli.

Petycja została wypracowana wspólnie z:

  • Prof. Januszem Książykiem – Szefem Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka,
  • Mgr Małgorzatą Desmond – Specjalistą w dziedzinie Medycyny Żywienia i Dietetyki,
  • Dr n. med. Anetą Czerwonogrodzka-Senczyną z Zakładu Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W treści samej petycji możecie zapoznać się ze stanowiskiem wszystkich tych osób i argumentami, którymi wspierają postulat http://petycja.wegemaluch.pl

Popieramy! Zespół FZZ.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Add to Favourites